Yediğiniz besinlerin inflamasyona sebep olmaması gerekir

35

İnflamasyon bağışıklıkla alakalı sistemin vücudu çok daha farklı hastalıkla beraber yaralanmalara karşı koruma maksadıyla meydana gelen bir tepkidir. Vücudumuza herhangi bir tane cisim batmış olduğunda, bileğimiz burkulduğu zaman, ayağımızı vurmuş olduğumuzda, elimiz yandığı zaman ya da bir yerimiz kesildiği zaman meydana gelen kızarıklığın yanı sıra şişlik ile birlikte yanma konusundaki his vücudumuzun akut şeklinde oluşturmuş olduğu birer cevaptır ve bizler bu cevaplara akut inflamasyon adını vermekteyiz. İnflamasyon uyaranlarının devamlı bir hale gelmesi hali de kronik inflamasyon şeklinde isimlendirilir..

Yanmayla alakalı olay inflamasyon oluşmasının nedenlerindendir. Kızarıklığın meydana gelmesi ile birlikte su toplaması akut inflamasyon cevabı olarak öne çıkmaktadır. Tedaviyle alakalı süreçte derecelerine göre düzenlenir. Klinik içerisinde yanık derecesine ve yanıkla alakalı yüzdelerine bakılırsa enerji ve protein ihtiyacını belirlemiş olur ve beslenme tedavisini düzenlemiş oluruz.

Alerjiler de aslına bakılırsa birer inflamasyon durum olarak öne çıkmaktadır. Burda beslenme tedavisiyle alakalı olarak bir şey söyleyebilmek ne kadar üzücüdür ki çok mümkün değildir. Alerjik reaksiyonlar bazı durumlarda tozun yanı sıra nem ile birlikte hayvan tüyleri gibi sebeplerden dolayı da görülebilirken çok sık bir şekilde besin alerjileriyle de karşılaşabiliriz.. Bu vaziyette esas olan eliminasyon diyeti ifadelerine yer vermiş olduğumuz beslenme yolunu izlemek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.