Aliağa ilçesindekilerden Afetzedelere Destek

32

Aliağa ilçesinde yaşamını sürdüren vatandaşlar Kastamonu ilinin yanı sıra Sinop ili ile birlikte Bartın ili, Samsun ili ve Karabük illeri içerisinde meydana gelmiş olan sel felaketinden etkilenmiş afetzedeler için seferber olmuş durumda.

Aliağa ilçesinde yaşamını sürdürenler, afetzedeler için gerekli durumda bulunan pek çok acil ihtiyaç malzemesini Aliağa Gençlik Merkezi’ne teslim etmiş oldu. Söz konusu bütün bu malzemeler, Aliağa Belediyesinin Kültür ile Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesi üzerinde görev yapmakta olan Milletin Ekibi aracılığıyla kayıt altına alınmasının ardından tasnif edilmiş oldu.

Konservenin yanı sıra Paketli Gıda ile birlikte Bebek Bezleri, Su ve İçecekler, Devam Sütleri, Mama, Battaniyeler, Kıyafetler, Pikeler, Hasta Bezleri, Hijyenik Ped, El Fenerleri, Kişisel Temizlik Ürünleri, Kafa Lambaları, Piller, Yağmurluklar, Powerbankler ve Çizme gibi pek çok farklı ürün Milletin Ekibi tarafından büyük bir titizlikle paketlenmiş oldu.

Aliağa Gençlik Merkezi’nin ön kısmında TIR’a nakil edilmiş olan malzemeler Aliağa Kaymakamlığı’nın yanı sıra Aliağa Belediyesi öncülüğüyle afet bölgelerine ulaştırılma amacıyla yola çıkmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.