Olimpik Anneler adlı projenin sporcusu Gümüş Madalya kazandı

32

P&G’nin Türkiye içerisinde sporla alakalı kültürü yaygınlaştırma maksadıyla başlatmış olduğu Olimpik Anneler adlı projenin sporcuları arasındaki Eray Şamdan, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları esnasında çıkmış olduğu karatede final müsabakası esnasında Gümüş Madalya kazanmış oldu. Eray Şamdan, Olimpiyat tarihi içerisinde ilk ve son defa düzenlenmiş olan karatede erkekler -67 kilo içerisinde mücadele etmekteydi.

Dünya üzerindeki en büyük kişisel bakımla beraber temizlik ürünleri firmalarından bir tanesi olarak öne çıkan ve Fairy’nin yanı sıra Prima ile birlikte Ariel gibi markaların üreticisi konumunda yer alan Procter & Gamble’ın (P&G) Olimpik Anneler adlı projeyle beraber desteklemekte olduğu 34 tane sporcunun arasında yer almayı başaran Eray Şamdan, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları esnasında Gümüş Madalya kazanmış oldu. Finale kadar çıkma başarısı göstermiş olan Eray Şamdan, Olimpiyat Oyunlarının tarihi içerisinde ilk ve son defa gerçekleştirilen karatede erkekler -67 kilo içerisinde mücadele etmekteydi.

P&G Türkiye’nin yanı sıra Kafkasya ile birlikte Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Tankut Turnaoğlu yapmış olduğu açıklamada P&G şirketi olarak hem global çapta hem ise ülkemizde spor ile sporcuyu desteklemekten gurur duyduklarını, Eray’ın ise bu başarısıyla beraber onu seyreden milyonlarca sayıdaki çocuğa rol model olduğunu ifade etti. Başarısından dolayı kutlarken kendisiyle gurur duyduklarını da ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.