Evler içerisinde en çok yaşanan 5 kaza

22

Dünya üzerinde ve ülkemizde ölüm sebeplerinin arasında evde yaşanmış olan kazalar üst sıralarda yer almakta. Ölümle sonuçlanmamakta olan kazalar da çok önemli kalıcı sakatlıkların yanı sıra hasarlara sebep olabiliyor. 150 seneden fazla köklü geçmişi ile birlikte müşterilerine hizmet vermeye devam eden Generali Sigorta, evler içerisinde çok sık bir şekilde karşılaşılmış olan 5 kazayı paylaştı.

  • Ev kazalarının arasında en sık görülmekte olan düşme ya da çarpma kazaları daha fazla masanın yanı sıra koltuk benzerindeki eşyalar ile birlikte merdiven, balkın ve pencere, ranza, kaygan ve uygun durumda bulunmayan zeminlerden düşme sonrasında oluşur.
  • ev içerisinde en tehlikeli ve de kaza ihtimalinin yüksek durumda bulunduğu alanlardan bir tanesi de mutfaktır. Mutfakta kullanılmakta olan bıçak ya da kesici cisimler sebebiyle her sene çok ciddi sayıda yaralanma yaşanır.
  • Sulu alanlar için ilgisi bulunan çocukların boğulma tehlikesi yaşamaları olanaklıdır. Bu şekilde bir durumun yaşanmaması amacıyla banyo ile birlikte tuvalet kapısının sürekli olarak kilitlenmesi gereklidir.
  • Pandeminin süreciyle beraber evde hijyen amacıyla tercih edilmekte olan temizlik malzemelerinin yoğunca kullanılması zehirlenme oranlarını arttırıyor.
  • Yangınlar veyahut yanmalar genel olarak prizde fiş unutmanın yanı sıra ocağı açık bir şekilde bırakmak, tava ve tencere benzerindeki çok ısınmış bir mutfak gerecine dokunmak veyahut çocukların erişebilecek olduğu yerlerde çakmak, kibrit bulundurma benzerindeki nedenlerden kaynaklanır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.