YKS’de barajı geçmiş olan öğrenciler çok şanslı

55

YKS ile alakalı sonuçların açıklanmış olmasıyla beraber üniversite tercih dönemi de başlamış oluyor. Zorlu geçmiş olan YKS sonrasında adaylar 05 Ağustos ila 13 Ağustos tarihlerinin arasında tercihlerini yapabiliyor olacak. Uzmanlar ise, yükselmiş olan başarı sıralamalarının barajı geçmeyi başaranlara çok büyük bir avantaj sağlayacak olduğunu ifade ediyor.

Üniversite adaylarıyla ilgili olarak YKS sonuçları açıklanmış bir durumda ve bunun hemen akabinde de tercih dönemi başlamış oluyor. Bu senenin YKS sonuçları üzerinde tercih yapabilme barajını geçmiş olan aday sayısının düşüş göstermesi ve yükselmiş olan başarı sıralamaları da dikkatleri çekmiş durumda.

Uzman isimler ise, bu sene üniversite tercihleri konusunda, barajı geçmeyi başaran adayların başarı sıralamalarının ardımızda bırakmış olduğumuz seneye göre yukarıya çıkmaya başladığını açık bir şekilde ifade etti. Örnekle açıklamak gerekir ise; sayısal bölüm üzerinden puan türü içerisinde 2020 senesinde 347 puan almış bulunan bir aday 162.701’inci sırada yer alırken, 2021 senesinde ise aynı puanla 94.866’ncı sıra içerisinde yer alabilmekte. Öteki puan türleriyle ilgili olarakta geçerli olan bu durum barajı geçmeyi başaran öğrenciler açısından çok büyük bir avantaj olarak gösterilmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.