Senet karşılığı para almak mümkün mü?

78

Bankalar tüketicilerin kredi başvurularını farklı şekillerde yorumlayarak onaylamaktadırlar. Örnek olarak; kredi talebinde bulunabilmeniz için gelir belgesi, sigorta şartı ve benzeri koşulları sağlamanız gerekiyor. Öte yandan değerli ve öncelikli olarak da kredi notu değerleri göz önünde bulundurularak krediler verilmektedir. Eğer kredi notunuz düşük veya kara liste adı verilen siciliniz bozuk ise bankalar bu kapsamda size kredi sağlayamamaktadırlar. Bu nedenle birçok tüketici çareyi senet karşılığı para veren yerler üzerine araştırmalar yapmakla geçiştirmektedirler. Çareyi bu kapsamda arayanların ilk durağı ise şüphesiz tefeciler olmakta.

Tefecilerden para alarak var olan faize faizle ödeme yapmanız tabi ki sizi daha da yıpratacaktır. Ayrıca hayati tehlikenizi bile kendiniz oluşturacağınızı unutmayın, zira bu şekilde insanların kanına giren şahsiyetler paralarını misli bir şekilde alabilmek adına her türlü pisliğe bulaşabiliyorlar. Bu nedenle bu tür durumlara girmek yerine birden fazla alternatifin olduğu senetle para veren yerler üzerine odaklanabilirsiniz. Ziraat bankası senetle kredi veren bankalar arasında ilk sırada yer alırken, öte yandan birçok farklı yol üzerinden de gidebilirsiniz.

Senet Karşılığı Para Veren Yerler
Senetle para alabileceğiniz yerleri araştırıyorsanız, öncelikli olarak kaldığınız şehrin nabzını yoklamanız gerekiyor. İstanbul, Ankara, Diyarbakır, İzmir, Adana, Bursa ve benzeri büyük şehirlerde birçok farklı kredi temin edilebilecek yerler bulunuyor. Senetle kredi almak için gideceğiniz yerler ise belli başlı bilinen yerler aslında, ek olarak gideceğiniz yerlere tanıdık bir aracı ile gitmeniz işlemlerinizi daha da hızlandıracaktır.

Senetle cep telefon alıp, kırım fiyatıyla satarak nakit paraya çevirebilirsiniz.
Vakıflardan senet karşılığı para alabilirsiniz.
Senetle bireysel krediler sunan Ziraat Bankası ve benzeri kuruluşlardan faydalanabilirsiniz.
Faktoring şirketler aracılığıyla senet karşılığı para alabilirsiniz.
Kuyumculardan altın değerini hesaplayarak senetle para alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.