Gölbaşı’ndaki yerel üreticiler hazırlanan pazardan oldukça memnun..

21

Gölbaşı kenti içerisinde tarımsal bir şekilde ve hayvansal üretim yapmakta bulunan üreticilerle tüketicileri bir araya getirebilme amacıyla Seğmenler Pazar Yerinin iç kısmında kurulmuş olan Köylü Pazarı yenilenmiş olan çehresinin ardından ilk kez vatandaşlarla buluşmuş oldu.

Yenileme çalışmalarının ardından çok daha modern bir hale getirilmekte olan köylü pazarı içerisinden hem vatandaşlar hem ise üretici oldukça memnun. Pazarın yenilenmiş olan simasının ardından ilk kez tüketiciyle buluşmuş olan yerel üreticiler memnuniyetlerini de şöyle ifade etti; ‘Fazlasıyla rahat ve çok harika bir ortam oldu. Belediye Başkanımız olan Ramazan Şimşek’e de teşekkürlerimizi ediyoruz. Senenin 12 ayında ürünlerimizi rahat bir şekilde talep ettiğimiz gibi satmaktayız. Önceden yerlere serili bir biçimde ürünlerimizi satmaktaydık. Şimdi ise bizlere özel hazır güzel bir şekilde sergileyebilmekteyiz’ ifadelerine yer verdi.

Pazar alanının üzerinin kapanmış olmasıyla beraber yağmur, kar gibi hava koşullarının etkisinin ortadan kalkmış olduğunu ifade eden yerel üreticiler sözlerini ise şu şekilde sürdürdü; ‘Eski dönemlerde sürekli olarak yerlerde yağmurda yaşta kalmaktaydık. Çamurun içerisindeydik ve ayaklarımız ıslanmaktaydı. Şimdi ise çok harika. Altımızda yer alan oturağımızdan, masamıza dek her bir şey var. Üstümüzü kapatarak, kullanışlı tezgahlar konumlandırmış durumdalar. İnanın fazlasıyla çok sevindik. Bakmış olduğumuzda her yer tertemiz, çok daha modern bir durumda ve daha harika oldu. Emeği geçmiş olanlardan da Allah razı olsun.’

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.