Rıhtım ve Denizdeki çöpleri topladılar

90

Müsilaj Marmara Denizi’ni tehdit etmekteyken, Çevre ile Şehircilik Bakanlığı aracılığıyla açıklanmış olan 22 maddeden oluşan eylem planıyla beraber problemin çözülmesi konusunda bir beklenti var. Ülkemizin 57 senelik köklü markaları arasındaki Polisan Holding bu söz konusu önemli çalışmaya destek vermiş oldu ve liman işletme tesisi olarak öne çıkan Poliport’un bulunmakta olduğu Kocaeli Körfez Bölgesi içerisinde deniz üzerinde denetimlerde bulundu. Müsilaj bulunmuş değil ama denize atılmış olan pet şişe ile birlikte öteki ambalajlı ürünler, ekipler aracılığıyla toplanmış oldu. Limanın konumlanmış olduğu deniz kıyısı da çöplerden tamamen arındırılmış oldu.

Boyanın yanı sıra liman işletmeciliği ile birlikte kimya ve de gayrimenkul sektörleri içerisinde faaliyet göstermekte olan Türkiye’nin köklü grup firmalarından Polisan Holding, sürdürülebilir bir durumdaki çevreye katkı sunmakta olan çözümleri başarılı bir biçimde hayata geçirmeyi sürdürüyor. İşletmeleri üzerinde kendi enerjisini üretmekte olan çözümler kullanmakta bulunan, yanı sıra atık suları değerlendirmekte olan Holding, Marmara Denizi’ni tehdit etmekte bulunan müsilaj tehlikesine karşı da kolları sıvamış durumda.

Avrupa Bölgesinin en büyük on tane limanından bir tanesi olarak öne çıkan Kocaeli Körfez Bölgesi içerisinde faaliyetlerini devam ettiren Poliport işletmesi, liman bölgesi içerisinde müsilaj taraması gerçekleştirmiş oldu. Bölge üzerinde müsilaj bulamamış olan Poliport ekibi, denizin kıyı kesiminde birikmiş olan çöplerin toparlanmasına yönelik bir çalışma yürütmüş oldu. Ön rıhtımın komplesinde yapılmış olan çalışma esnasında; deniz çöplerinin yanı sıra plastik ile birlikte ambalaj benzerindeki atıklar toplanıp rıhtım komple temizlenmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.