Banka kartı internet alışverişlerine nasıl açılır?

27

Banka kartı kullanan tüketicilerin sorduğu sorulardan biri de banka kartlarının internet alışverişine nasıl açıldığıdır. Hangi bankayı kullanırsanız kullanın banka kartını internet alışverişine açma işlemi hemen hemen aynıdır. Bu işlemleri sizlere anlatmak istedik.

Öncelikle bir banka kartınız varsa ve internet alışverişlerinizde kullanamıyorsanız, tek yapmanız gereken müşteri hizmetlerini aramaktır.

Bazı bankalar belge imzalamadan banka kartınızı internet alışverişlerine açarken, bazı bankalar belge imzalamanızı talep etmektedir.

Eğer müşteri hizmetlerini arayıp banka kartınızın internet alışverişlerine açılması talebinde bulunduysanız, bunu gerçekleştirirler. Fakat imzalamanız gereken bir belge varsa bankanıza gidip imzalarsınız.

Peki hangi şubeye gideceksiniz?

Tabii ki banka kartınızla bağlı olan hesabınız hangisi ise o hesabı açtığınız şubeye gideceksiniz ve sizden imzalamanızı istenen belgeyi imzalayacaksınız. Böylece banka kartınız internet alışverişlerine açılacak.

Öte yandan bazı bankalar direkt istediğiniz doğrultusunda sizden hiçbir şey beklemeden banka kartınızı internet alışverişine açabilmektedir.

Eğer banka kartınızı bu işlemleri yapmanıza rağmen internet alışverişlerine açamadıysanız alt kısımdaki yorum alanından bizlerden yardım isteğinde bulunabilirsiniz. Elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.