Banka kartı almak için hangi şartlar aranıyor?

111

Banka kartı ve kredi kartı birbirinden farklı iki kart çeşitidir.

Banka kartı ve kredi kartı arasındaki fark, birini kullandıktan sonra parasını öderken, diğerini içinde para varken kullanabilmenizdir.

Banka kartlarını yalnızca içinde para varken kullanırsınız. Kredi kartlarını ise kullandıktan sonra kullandığınız kadar ödersiniz.

Bu sebeple kredi kartı almak zorken banka kartı almak kolaydır. Bankalar genel olarak banka kartı için bir hesap açmanızı istemektedir. Öncelik bir hesap açmanız gerekmektedir.

Bunun dışında 18 yaşınıza gelmiş olmalısınız. Çünkü banka hesabı açabilmek için yaşınızın 18 olması gerekiyor. Fakat bazı bankaların uygulamaları sayesinde 18 yaşında olmadan da hesap açabiliyor ve banka kartı alabiliyorsunuz. Bunu da bu bağlantıdaki yazımızda anlatmıştık. Dilerseniz onu da inceleyebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Banka hesabınızı açtıktan sonra bankanızdan bankamatik kartı isteyebilirsiniz. Bankamatik kartı, banka kartı ya da para kartı olarak da geçmektedir. İçinde para olduğu sürece alışverişlerinizde, para yükleme ve çekmede kullanabilmeniz mümkündür. Yaş ve hesap açma şartı dışında banka kartı almak için başka bir şart söz konusu değildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.