Yem Girmeyen Ahır Kalmayacak

15

Hayvancılık ile uğraşan kişilerin en temel sorunlarından birisi de yem olarak gösterilmekte. Hayvan sayılarında meydana gelen artış daha fazla yem tüketimine neden olmakta. Ülkemizde uygulanan fiyat politikaları ile giderek zorlaşan yem alım durumuna müdahale edebilmek amacı ile Tarım ve Kredi Kooperatifinden bir adım atıldığını ifade edebiliriz.

Kooperatif tarafından yapılan açıklamaya göre özellikle Ege bölgesinde yapılan hayvancılığın ülkemiz için oldukça önemli olduğu ve bu bölgede kurulan çiftliklerin yem temin etme konusunda yüksek oranda sıkıntı çektiği ifade edilmiştir. Bu duruma bir çözüm getirmek adına hayvan üretiminde bulunan kişilerin belirli bir süre yem stokları Tarım kredi Kooperatifi tarafından karşılanacağı ifade edilmiştir.

Belirli sürelerce açılan hibe krediler ile geren hayvan temini, gerek yem ve ahır temini gibi konularda yardımcı olan TKK, bu çalışması ile tamamen yem sorununu ortadan kaldırmak ve hayvancılık alanında üretimleri maksimuma çıkarmak istediklerini ifade etmiştir. Bu çalışma şu an için yalnızca Ege bölgesini kapsamakta olup yakın zamanda ülke geneline açılacağını söyleyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.