Altın Alımında Taksitlendirme Sonradan Yapılabiliyor mu?

27

Altın satın alınmasının ardından ortaya çıkan borcun ekstreye yansıtılması gerekiyor. Bu açıdan kredi kartı ile altın alımında komisyon borçlarının ekstrelerde bazı şartlarda 1 ay ertelenebilmesi veya vade farkı ile çok daha uzun vadede yapılması mümkün oluyor. Bu durum altın alan kişilere sağlanan bir ayrıcalık olarak değil, bankaların müşterilerine tahsis etmiş olduğu bir kampanya olarak ön plana çıkıyor. Kişilerin altın alımında bankaların sonradan taksitlendirme konusunda mutlaka doğru bilgi almaları gerekiyor. Böylelikle tek çekim yapılan harcamaların daha sonraki zamanlarda taksitlendirilmesi mümkün oluyor. Diğer taraftan altın alımında taksitlendirmenin sonradan yapılması kredi kartı ile altın alımında komisyon oranı üzerinde aktif rol oynuyor.

Taksit ile Kredi Kartına Nerelerden Altın Alınır?
Kişilerin kredi kartı ile altın alımında komisyon ödemesini daha az yapabilmeleri için hesapları hangi bankalarda ise o bankaların pos cihazını bulunduran kuyumcuları tercih etmeleri gerekiyor. Bankaların diğer bankaların kredi kartları ile yapılan alışverişler için işletmeden ekstra komisyon aldığı biliniyor. Bu durumda işletmelerin kredi kartı ile altın alımında komisyon oranını kişilere yansıtmaları da kaçınılmaz oluyor. Altın alımında pek çok kuyumcunun taksit ile altın satışına olumlu baktığı biliniyor. Bu sayede altın alacak kişilerin en çok tercih ettikleri yerlerin kuyumcular olduğu ortaya çıkıyor.

Alınan Altınlar Farklı Kuyumcularda Bozdurulur mu?
Kişilerin kredi kartı ile altın alımında komisyon ücreti açısından aldıkları altınları farklı kuyumcularda bozdurmamaları gerekiyor. Genel olarak kuyumcuların altın konusunda istedikleri komisyon oranları, bankaların nakit avans için belirledikleri faiz oranlarından daha düşük olmadığı görülüyor. Alınan altınlar istenilen zamanda satılması ve nakde çevrilmesi mümkün oluyor. Bu aşamada kişilerin kredi kartı ile altın alımında komisyon oranları için oldukça iyi bir hesap yapabilmeleri büyük önem taşıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.