Kredi Kartı ile Altın Alımında Komisyon

32

Altın fiyatlarının son dönemde hızlı bir şekilde artış göstermesi sonrası özellikle kredi kartı ile altın alımında komisyon oranları için bazı önlemler alındığı ortaya çıkıyor. Ayrıca altın alımları için yasaklanan taksitlendirme konusunun da bu sayede tekrar gündeme geldiği görülüyor. Bu sayede altın alımı yapacak kişilerin taksitlendirme yapabilmeleri de mümkün oluyor. Bu aşamada altın alacak kişilerin kredi kartı ile altın alımında komisyon oranı konusunda dikkatli olmaları ve bu konuda kapsamlı araştırma yapmaları büyük önem taşıyor.

Kredi Kartı ile Altın Nasıl Alınır?
Altın alımları için yasaklanan taksitlendirme öncesi, altının kredi kartı ile istenilen zamanda alındığı biliniyor. Fakat altın alımının kredi kartı ile daha önce taksitli değil tek çekim halinde yapıldığı ortaya çıkıyor. Altın alımları konusunda alınan gerekli önlemler sonrasında birçok bankanın kuyumculardan kredi kartı ile altın aldığı görülüyor. Bankaların kredi kartı ile aldıkları bu altınları 6 ay vade oranları ile taksitlendirip müşterilerine satmaları mümkün oluyor.

Kredi Kartı ile Altın Alırken Komisyon Oranı Değişir mi?
Kredi kartı ile altın alımında bankalara veya kuyumculara herhangi bir şekilde komisyon ödenmiyor. Bankaların kredi kartı konusunda belirledikleri vade farkı ve alışveriş faiz oranı, ortaya çıkan maliyeti oluşturan faktörler arasında gösteriliyor. Bu açıdan kredi kartı ile altın alımında komisyon oranı bankalara göre farklılık gösterebiliyor. Bu konuda bilgi almak isteyen kişilerin bankaların çağrı merkezleri ile iletişime geçmeleri gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.