Sınır bölgesi yine hareketli

25

Suriye içerisinde rejim yanlısı olanlar İdlib şehrinde yer alan bir hastaneye silahlı saldırı gerçekleştirdi. Sivillere düzenlenmiş olan saldırı esnasında, bir tanesi çocuk beş kişi yaşamını yitirmişken, on tane sivilin de yaralandığı açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye içerisine rejim güçlerinin İdlib kentinde yer alan bir hastaneye gerçekleştirdiği saldırı sonrasında bir tanesi çocuk beş kişinin yaşamını yitirmiş olduğunu, on tane sivilin de yaralanmış olduğunu duyurmuş durumda.

Bakanlık’ın Twitter hesabı üzerinde yapılmış olan açıklama içerisinde Esad rejimi tarafından Suriyeli masım sivillere acımasız bir saldırı gerçekleştirilmiş olduğu ifade edildi. İdlib kentinde yer alan Atarib bölgesindeki bir hastaneye gerçekleştirilen top atışları esnasına bir tanesi çocuk olmak üzere beş tane masum sivilin rejim tarafından katledildiği ifade edildi, Hastaneyi vurup tekrardan bir insanlık suçu işlemiş olan rejimin on tane sivili de yaraladığı ifade edildi.

Reuters adlı haber ajansı da söz konusu bu saldırı esnasına en az yedi tane sivil vatandaşın yaşamını yitirmiş olduğunu, 14 tane sağlık personelinin de yaralanmış olduğunu ifade etti. Reuters haber ajansına konuşmuş olan tıp çalışanlarıyla arama-kurtarma ekibine mensup olanlar, yaşamını yitirmiş olanların arasında bir tane kadınla bir tane çocuğun olduğunu da açık bir şekilde ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.