Konut Kredisi Ara Ödemelerinde Yüzde Kaçtır?

17

Konut kredisi ara ödeme yapmak geri ödemelerde taksit sayısı ve faiz tutarının düşmesini sağlayarak kişilere avantajlı geri dönüş imkânı tanımaktadır. Yüklü bir miktarda ödenebilen ara ödemelerin getirisi kredi sahiplerine fayda sağlamaktadır. Konut kredisinde ara ödeme avantajlı mı? sorusuna cevap arayan kredi sahipleri, önceden belirleyerek yapacakları planlı ara ödemeler ile kredi ödemelerini avantaja çevirebilirler.

Kredi ara ödemelerinde ödenen miktarlar toplam anapara borcundan düşülmektedir. Kredi borçlusu kişiler konut kredisi ara ödeme hesaplama işlemlerini bankalarının web sitesinden hesaplayabilirler. Web sitesine giriş yapan kişiler işlemlerini gerçekleştirmek için ilk adımda kredi hesaplama araçlarını seçerek ara ödemelerini gerçekleştirebilirler. Ara ödeme yapıldıktan sonra kalan borç tutarı kolayca hesaplanmaktadır.

Kişiler vadesi gelmemiş birden fazla taksit ödemesi yapabilir ya da borçlarının tamamını kapatabilirler. Kredi borçlarını erken kapatan veya ara ödeme yapan kişilerin kredileri 36 ayı aşmayan vadeli kredilerde %1’ini, kalan vadeleri 36 ayı aşan kredi sahiplerinde ise %2’yi geçmemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.