Dünyayı kurtarabilmek için 20 senemiz var

23

Ülkemiz içerisinde yer alan yapı sektörünün çevre duyarlılığı hususunda gelişmesine destek olma maksadıyla düzenlenmekte olan Yeşil Rapido 2021’ye ait olan ilk oturum online bir şekilde gerçekleştirilmiş oldu. Architecture 2030 CEO’su olarak görev yapan Edward Mazria’nın açılış konuşması ile birlikte başlamış olan konferans kapsamında; sıfır karbona sahip binaların yanı sıra çok sağlıklı ve de doğal yapı malzemeleri ile birlikte mimari konusunda sağlığa etki etmiş olan gürültü, hava ve de aydınlatma üçgeniyle alakalı hususlara dikkat çekilmiş oldu.

Ekoyapı Dergisi ile birlikte ArcheThink ortaklıkları, Dörken Sistem stratejik ortaklığı ve ayrıca Roca’nın konferans sponsorluğuyla gerçekleşmiş olan ilk oturum içerisinde, tasarımın yanı sıra mimarlık sektörlerinin özelinde ‘sürdürülebilirlik’ hususuna odaklanılmış oldu.

Dünya üzerinde inşaatla alakalı sektörün tasarımın yanı sıra mimarlık ile birlikte planlama ve de üretim süreçleri içerisinde karbon salınımını engelleyebilecek çok önemli bir vizyonun geliştirilmesinin gerekli olduğuna vurgu yapan Architecture 2030 CEO’su olarak görevli olan Edward Mazria, alınabilecek bazı sektörel önlemlerle alakalı önemli bilgiler vermiş oldu. Yeryüzü Mimarisinin konu başlığı ile birlikte yapıların tasarımlarının yanı sıra inşaat süreçlerinin çevresel bir durumdaki etkilerinin azaltılabilmesi şeklinde sonuçları tamamen kanıtlanmış, gerçek öneriler sunmuş olan Mazria, çok daha iyi yaşanabilir bir gelecek yaratabilmek amacıyla rehber şeklinde kabul edilebilecek önemli bir yol haritası sunmuş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.