Tunç Soyer’den mahalle hamlesi

12

Cittaslow International Başkanlık Konseyi’nin çevrimiçi olarak gerçekleşen toplantısı esnasında konuşma gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesinin Başkanı olarak görevli olan Tunç Soyer, İnsanların mutlu olacakları, işe gidip gelebilecekleri, kültür etkinliklerine katılmanın yanı sıra alışveriş yapabilecek oldukları kendi kendine yetebilmekte olan mahalleler oluşturmayı talep ettiklerini ifade etti.

Cittaslow Birliği’nin mevcut durumdaki projeleri ile birlikte etkinliklerinin değerlendirilmekte olduğu Cittaslow International Başkanlık Konseyi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Cittaslow Birliği Genel Başkan Yardımcısı olarak görevli olan Tunç Soyer’in katılımıyla gerçekleştirildi. Konsey üzerinde Haziran ayı içerisinde gerçekleştirilecek Cittaslow Genel Kurulu ve Uluslararası Koordinasyon Komiteleriyle alakalı toplantıların içeriklerinin yanı sıra Cittaslow Bee (Arı) projesi ile birlikte aday Kore ile birlikte Almanya’dan aday kentlerle beraber Cittaslow Metropol projesi görüşülmüş oldu.

Başkan görevinde bulunan Soyer çevrimiçi toplantı esnasında yapmış olduğu konuşma içerisinde ufak kentlerin bir çok açıdan daha cazip durumda bulunmasına karşın istihdam benzerindeki pek çok sebepten ötürü insanların büyükşehirlerde yaşam sürdüğünü ifade etti. Büyükşehirlerin aslında bakılırsa çok hızlı bir yaşam amacıyla tasarlanmış olduğunu ve insanların ister istemez yaşamlarıyla alakalı tempoların da hızlanmış olduğunu dile getiren Soyer, mahalleleri daha sakin çevrelere dönüştürmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.