Kar Kocaeli’ye çok yakıştı

25

Kocaeli ili içerisinde beklenmekte olan kar yağışı Cuma gününde etkili olmaya başladı. Belirli aralıklar ile 4 gün boyunca devam eden kar yağışının hemen sonrasında ise objektiflere kartpostallık bazı manzaralar takılmış oldu.

Ardımızda bırakmış olduğumuz haftalar içerisinde sadece çok yüksek kesimler üzerinde görülmekte olan kar yağışı Cuma günü itibariyle kent merkezi içerisinde de etkili olmaya başladı. Vatandaşların yüzlerini güldürmekte olan kar yağışının hemen sonrasında Kocaeli ili içerisinde de adeta kartpostallık görüntüler oluşmaya başladı.

Etkisini çok şiddetli bir şekilde göstermiş olan kar yağışı ile birlikte Kocaeli ilini de adeta bembeyaz bir örtü kaplamış oldu. Yeşil alanların yanı sıra ağaçlar ile birlikte binaların üstünün karlarla kaplanmış olmasıyla beraber kent içerisinde çok harika kar manzaraları oluşmaya başladı.

Kar yağışıyla beraber oluşmuş olan eşi ve benzeri olmayan görüntüler, Kocaeli iline çok farklı bir hava katmış oldu. Sekapark ile birlikte sahil yolları, köprüler, tramvay, kentin merkezi, kayak merkezleri, yürüyüş yolları ve de Samanlı Dağları beyaz gelinlik ile kaplanmış oldu. Ortaya Kocaeli de yaşamını sürdürenler için doyumsuz görüntüler sunmuş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.