2021 senesinin ilk fidanları üreticilerle buluşmuş durumda

16

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarımsal durumda bulunan üretimi teşvik etme maksadıyla üreticilere fidan dağıtma işlemine devam ediyor. 2021 senesinin ilk fidanlarının dağıtımına başlamış olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu sene içerisinde toplamda 550.000 tane meyve ile birlikte zeytin fidanını üreticilere teslim etmiş olacak.

Üreticilere fidan desteklerini kesintisiz bir şekilde devam ettirmekte olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2021 senesinin bahar dönemiyle ilgili de dağıtımlara başlamış oldu. 15 Mart tarihine dek devam edecek senenin ilk dağıtım dönemi içerisinde 8.794 tane üretici için 161.400 tanesi zeytin olmak üzre ayvanın yanı sıra armut ile birlikte elma, dut, kayısı, erik, şeftali, nar ve de vişne cinsinde toplam olarak 219.850 tane fidan hibe ediliyor olacak. 2020 senesi içerisinde 363.000 tane fidan dağıtmış olan İzmir Büyükşehir Belediyesi 2021 senesi içerisinde de 25 tane ilçede toplamda 550.000 tane fidan dağıtmayı hedeflemekte. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bugüne dek dağıtmış olduğu fidanların sayısı da 5 milyona kadar yaklaşmış oldu.

Fidan desteği yapılmasından üreticiler de oldukça memnun bir durumda. Sağlamış olduğu fidan destekleri ile birlikte köylerde ürünlerin yanı sıra meyve desenini çeşitlendirmiş olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ekim yapılmamakta olan veyahut değerlendirilmemekte olan boş tarım arazilerinin de üretim yapılmasına dâhil edilmesi amaçlanmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.