Hayati bir müdahalede bulundular

28

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Karla Mücadele Ekipleri, Kocaeli ili içerisinde etkisini göstermiş olan çok yoğun kar yağışı esnasında yolların kapanmaması amacıyla çok büyük bir özveriyle hizmet vermekte. Büyükşehir Kar Tümleri, Körfez ilçesinde yer alan Kutluca Köyünün Kıyılı Mevkiinde ani bir şekilde rahatsızlanmış olan 70 yaşında bulunan Şemsettin Kerenciler’in de imdadına yetişmiş oldu. Ekipler, köye gelmiş olan ambulansın geçmekte olduğu yolları hızlı bir şekilde açıp açarak, hiç bir şekilde zaman geçirmeden Kerenciler’i hastaneye ulaştırabilmeyi başarmış oldu.

Büyükşehir Belediyesinin Karla Mücadelede görevli olan ekipleri Türkiye’nin tamamında gerçekleşmekte olduğu gibi Kocaeli ilinde de etkisini hissettirmiş olan çok yoğun kar yağışı esnasında yolların devamlı bir şekilde açık kalması, vatandaşların problem yaşamaması amacıyla çok yoğun bir mesai harcamakta. Kentin tamamında gece gündüz bir şekilde aralıksız olarak çalışmalarını devam ettiren ekipler vatandaşların yaşamakta oldukları problemleri da anında müdahalelerle beraber çözüme kavuşturmuş oluyor. Bu söz konusu olaylardan bir tanesi de Körfez ilçesinde yer alan Kutluca Köyü içerisinde gerçekleşti.

70 yaşında bulunan Şemsettin Kerenciler, Körfez ilçesinde yer alan Kutluca Köyünün Kıyılı Mevkiinde ani bir şekilde rahatsızlanmış oldu. Yakınları ise hızlıca 112’ye ulaşıp bir ambulans talep etti. Devamlı bir şekilde yağan kar sebebiyle köye ulaşma konusunda zorlanmakta olan ambulansın rahatsızlanan hastaya ulaşabilmesi amacıyla Büyükşehir Kar Timleri hızlı bir şekilde çalışmalara başlamış oldu. Yol üzerinde biriken karları temizlemiş olan ekipler, ambulansı köye hızlı bir şekilde ulaştırıp hastanın hastaneye yetiştirilmesini sağlamış oldu.

Acil durumda bulunan bir hastanın donanımlı bir hastaneye yetiştirilebilmesi, hastaya erken bir şekilde müdahalede bulunulması da çok büyük önem taşımakta. Büyükşehir Kar Timlerinin yolları devamlı bir şekilde açık tutuyor olması da bu tarz olaylar esnasında yaşanabilecek olumsuz vakaların önüne geçilebilmesini sağlamış oluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.