Kısıtlamalar biter bitmez perdelerini açacak

17

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya Şehir Tiyatroları (AŞT), Sırp asıllı oyun yazarı, senarist, tiyatro ve de sinema yönetmenlerinden biri olan Duşan Kovaçeviç’in yazmış olduğu ‘‘Kunduracı Doktor’’ adlı oyunla kısıtlamaların hemen sonrasında perdelerini açma konusunda bir hazırlık yapıyor. Koronavirüs tedbirlerinin dahilinde provaları gerçekleştirilmiş olan söz konusu oyun, arada sırada hafıza kaybı yaşamakta olan, kim olduğunu bile unutan, kız kardeşiyle beraber çocukluğuna dönmüş durumdaki, şehirli bir aile çocuğu olarak öne çıkan Doktor’un hikayesini anlatmakta.

Antalya Şehir Tiyatroları kendilerine ait oyuncu kadrosunun yanı sıra yönetmeni ile birlike çok daha yeni bir oyunu tiyatro severlerle buluşturma konusunda hazırlık yapıyor. İçişleri Bakanlığı aracılığıyla Koronavirüs tedbirleri genelgesinin dahilinde 31 Aralık tarihi içerisinde faaliyetlerine ara vermiş olan sinema ile birlikte tiyatro salonları içerisinde 1 Mart tarihine dek söz konusu zamanın uzatılması konusunda bir karar alınmıştı. Tiyatroların kapalı bir durumda bulunmasına karşın çalışmalarına hiç bir şekilde hız kesmeden devam etmekte olan AŞT, ‘Kunduracı Doktor’ adına sahip yeni oyunu kısıtlamaların hemen sonrasında sahneye koyma amacıyla provalarına da hız kesmeden devam etmekte.

Prova çalışmaları Yıldız Kenter Tiyatro sahnesi içerisinde devam eden Kunduracı Doktor’un yönetmenliğini de AŞT kadrosu içerisindeki Baran Şükrü Babacan yapıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.