Sinir hastalığı, nedenleri ve tedavisi

13
Sinir hastalığı olan bir birey kişisinin günlük hayatını sürdürebilmesi oldukça zordur. İnsanlarla iletişimin de güçlük çekme, olayları kavrayamama, dikkat dağınıklığına ve kabullenememe gibi durumlar öngörülebilir. Sürekli tartışma halinde olurlar. Ruh sağlıkları iyi olmayabilir. Vücut dilinde titreme, göz kamaşması, bayılma, el ve ayaklar da kasma, kendine ve eşyalara zarar verme gibi durumlar da sinir hastalığının en yüksek belirtileridir.

SİNİR HASTALIĞI NEDEN OLUŞUR?
Beyin, omurilik, beyincik, kafa sinirleri ve çevre sinirlerinden oluşur. Psikolojik travmalara bağlantısı olan sinir hastalığı oldukça iyileşme süreci uzun olan bir rahatsızlıktır. Sabırlı olmak gerekir, hatta bu hastalığı olan kişiler tıp adında çift karakterli olarak adlandırılırlar. Yani; Kısa deyimle, olmak ve olmamak. Sinir hastalığının yanında ‘olmak istemedikleri, yapmak istemedikleri’ davranışları sergilerler… İyileşme sürecin de destek çok önemlidir!

TEDAVİSİ NEDİR?
Tedavi yöntemi olarak en başta psikiyatri uzmanlarından yardım almaktır. Çünkü geçmişte yaşanılan travma’ tik gibi durumlar beyinde hasar bırakmış olabilir. Stresten uzak durmalı, rahatlatıcı çaylar kullanılmalı, oyalanacak ve beynini (ruh sağlığını) boşaltacak aktiviteler de bulunmalı. Tedavisin de amacı altta yatan sorunu tedavi edebilmek ve görülen semptomları hafifletmektir. Bunlardan yanı sıra doktorun önerdiği şeylere harfi harfine uygulanmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.