Doğalgaz fiyatı için %1 zam gelmiş durumda

25

Doğalgaz için Şubat ayı içerisinde geçerli hale gelecek fiyat tarifelerine bakıldığında konutların yanı sıra ticarethane ile birlikte sanayi ve de elektrik üretim santrallerinin abone grupları için %1 zam yapılmış durumda. Buna bakılırsa; konut tüketicileriyle ilgili olarak 1.000 metreküp doğal gaz 1.276 Türk Lirası tutarında, ticarethanenin yanı sıra sanayi ile birlikte elektrik üretim santralleriyle ilgili olarakta 1.428 Türk Lirası tutarında belirlenmiş oldu.

Boru Hatlarıyla Petrol Taşıma Anonim Şirketi’nin (BOTAŞ) internet sitesi üzerinde, Şubat ayına yönelik olarak tarife tablosu yayımlanmış oldu. Buna bakılırsa, BOTAŞ’ın konut tüketicileriyle ilgili olarak gaz dağıtım firmalarına uygulamakta olduğu satış fiyatı, Ocak ayında geçerli durumda bulunan tarifeye bakıldığı zaman %1 seviyesindeki bir artışla 1000 metreküp doğal gazla ilgili olarak 1.276 Türk Lirası şeklinde belirlenmiş oldu. BOTAŞ, ticarethane müşterileri için uygulamakta olduğu 1000 metreküp seviyesindeki doğal gaz satış fiyatını ise %1 oranındaki bir artış ile 1428 Türk Lirası tutarına kadar yükseltmiş oldu. OSB’ler için doğal gazın gerçekleştirilmekte olan satış fiyatı da %1 oranındaki artış ile birlikte 1.420 Türk Lirası tutarına yükselmiş oldu.

BOTAŞ’ın elektrik üretimi gerçekleştiren santrallere uygulamakta olduğu tarifede %1 seviyesindeki artışa gitmiş oldu. Söz konusu bu artışla beraber santrallere uygulanmakta olan 1000 metreküplük doğal gaz tarifesi 1.428 Türk Lirası tutarına yükselmiş oldu. Doğalgaz üzerinde fiyatla alakalı tarifeler aylık bir şekilde hesaplanmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.