Mobil uygulamalar için bir günde 407 milyon dolar harcama yapıldı

20

Sensor Tower adlı platforma bakılırsa, bütün dünya üzerindeki Android işletim sistemi kullanıcıları ile birlikte iOS işletim sisteminin kullanıcıları bir günde ortalama bir şekilde 407 milyon dolar tutarında harcama yaptı. Araştırmaya bakılır ise, harcama rekorları kırılmış olan yılbaşında en fazla dikkat çekmekte olan istatistik de oyunlarla alakalı kategorinin 295 milyon dolar tutarında gelir elde etmiş olması oldu.

Uygulama analizi şirketlerinden biri olarak öne çıkan Sensor Tower aracılığıyla yapılmış olan özel bir araştırmaya bakılırsa, dünyanın tamamında yer alan Android işletim sisteminin kullanıcıları ile birlikte iOS işletim sisteminin kullanıcıları bir gün içerisinde tam tamına 407 milyon dolar tutarında harcama yaptı. Mobil uygulama harcamaları içerisinde adeta rekor kırılmış olan yılbaşında oyun kategorisine bakıldığında burdan tam tamına 295,6 milyon dolar tutarında gelir elde edilmiş oldu. Mobil oyunların haricinde dünyanın genelinde 4,7 milyon dolar tutarında gelir elde edilmiş olan en kazançlı uygulamalardan bir tanesi de TikTok olarak öne çıktı.

Küresel uygulamalarla alakalı harcamaların 407 milyon dolar tutarına kadar ulaşmış olduğu yılbaşı döneminde, ardımızda bırakmış olduğumuz senenin aynı gününe kıyaslandığında %35 oranında bir artış yaşanmış oldu. Tüketiciler, oyun dışında yer alan uygulamalara yılbaşı döneminde 112 milyon dolar tutarında harcayıp daha önceki seneki tutar olarak öne çıkan 70,5 milyon dolar tutarından %59 çok ödeme yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.