Sanatkar ve esnafların kredi ödemelerine erteleme

20

Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda AK Parti’nin Genel Başkanı olarak görevli olan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin üç tane il kongresine canlı bağlantı aracılığıyla katılım gerçekleştirdi. ‘Esnaf ile sanatkarlarımız için özel bir müjde vermeyi istiyorum’ ifadelerine yer veren Recep Tayyip Erdoğan, Halkbank aracılığıyla esnaf ile birlikte sanatkarlara kullandırılmış olan faiz desteği bulunan kredilerin 1 Ocak ila 30 Haziran tarihlerinin arasında tam altı aylık dönemdeki taksitlerinin ertelenecek olduğunu açık bir şekilde ifade etti.

Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Denizli il kongresinin yanı sıra Mersin il kongresi ve de Uşak İl kongresine canlı bağlantı aracılığıyla katılım gerçekleştirdi. Bu katılmış olduğu kongrelerde gündeme yönelik çok önemli açıklamalar gerçekleştirmiş olan Recep Tayyip Erdoğan, esnaflarla beraber sanatkarlar için çok daha müjdeli bir haber vermiş oldu.

Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamalar içerisinde, Halkbank aracılığıyla esnaf ile birlikte sanatkarlara kullandırılmış olan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz desteği sunularak verilmiş olan kredilerin 1 Ocak 2021 ila 30 Haziran 2021 tarihlerinin arasındaki altı aylık dönem içerisinde ödenmesi gerekli taksitlerinin erteleneceğini net bir şekilde açıkladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.