Mobil ekmek büfelerine yasak!

140

Tarım ile Orman Bakanlığı aracılığıyla seyyar bir şekilde gerçekleştirilen ekmek satışlarıyla alakalı olarak özel bir genelge paylaştı. Buna bakılırsa İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mobil ekmek büfeleri yasaklanmış bir durumdayken, konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan Halk Ekmek Anonim Şirketinin Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevinde bulunan Özgen Nama ise yaptığı açıklamada halkın yanında olmaya devam edeceklerinin yanı sıra ucuz ve de sağlıklı ekmek sunmayı sürdüreceklerini ifade etti.

Tarım ile Orman Bakanlığı, pazarların haricinde seyyar ekmek satışını yasaklamış olan özel bir genelge yayınlamış durumda. Paylaşılmış olan söz konusu bu genelgeyle beraber bundan böyle pazarların haricinde seyyar arabaların yanı sıra mobil arabalarla manav ile birlikte kasap ve de sokaklarda ambalajsız veyahut ambalajlı ekmek, öteki ekmek çeşitleriyle beraber pide satışı gerçekleştirilemeyecek.

Söz konusu bu genelgeyi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmış olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İYİ Parti Grup Başkan Vekili görevinde bulunan İbrahim Özkan ise yaptığı paylaşımda halkın ekmeğiyle oynamayı sürdürdüklerini açık bir şekilde ifade etti.

Konuyla alakalı bir şekilde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sözcüsü Murat Ongun ise yaptığı açıklamalarda ucuz ekmek satışının devam edeceğini, vatandaşların hiç bir şekilde endişe etmemesini ve de gerekir ise ekmeğin evlere kadar teslim edilebileceğini ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.