Ege Denizi’ndeki deprem korkuttu

155

Ege Denizi üzerinde İzmir ilinin Seferihisar ilçesi açık bölgesinde saatler 20.20’yi gösterirken 4.0 büyüklüğüne sahip bir deprem gerçekleşti. Deprem tam olarak yerin yedi kilometrelik derin bölgesinde gerçekleşmiş oldu.

İçişleri Bakanlığının Afet ile Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) internet sitesi üzerinde yer almış olan özel verilere bakılırsa, Ege Denizi üzerinde İzmir ilinin Seferihisar ilçesinin açık bölgesinde saatler 20:20’yi gösterirken 4.0 büyüklüğüne sahip bir deprem meydana gelmiş oldu. Söz konusu bu deprem yerin tam olarak 6.97 kilometrelik derin bölgesinde gerçekleşmiş oldu.

Depremin hemen sonrasında AFAD’dan yapılmış olan ilk açıklama içerisinde, ‘Seferihisar ilçesinin açık bölgesinde gerçekleşmiş olan depremden sonra herhangi bir olumsuz ihbarın gelmemiş olduğu konusundaki ifadeleri yer almış oldu.

Boğaziçi Üniversitesinde yer alan Kandilli Rasathanesi ile birlikte Deprem Araştırma Enstitüsü de Ege Denizi üzerinde meydana gelmiş olan söz konusu bu depremin şiddetini 3.9 büyüklüğünde ölçmüş oldu. Kandilli’nin elde etmiş olduğu verilerine bakılırsa deprem yerin tam olarak 7.8 kilometrelik derin bölgesinde gerçekleşmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.