Bakan Koranavirüs aşısı için tarih verdi

14

Dünya da 45 milyona yakın kişinin yakalandığı, 1.1 milyon kişinin hayatını kaybettiği bu virüs için aşı bulma çalışmaları son hızla devem ediyor. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşı çalışması konusunda konuştu. Peki, Bakan Koca bu konuşmasında hangi konulara değindi? Koronavirüs aşısı ne zaman vurulacak? Hepsi yazımızda…

Koronovirüs aşısı ne zaman vurulacak

Birçok devleti zor duruma sokan, birçok şirketin iflas etmesine sebep olan yeni tip Koronovirüs’ün insanlara uygulanması için aşı tarihi merakla bekleniyor. Sağlık bakanımız bu konuda bir tarih verdi. Aşıların uygulanacağı tarih aralık olarak belirlendi. Bakan aralık ayında Covid-19 aşısının uygulanacağını tüm insanlara duyurdu.

Aralık ayında insanlara toplam 5 milyon doz aşı uygulanacak

Hürriyet Gazetesi yazarı Osman Müftüoğlu’nun sorularını yanıtlayan Bakanımız, Çin ve Almanya ülkelerinin gerçekleştirdiği aşıları Türkiye’de ki hastalara aralık ayında uygulayacaklarını söyledi. Bu aşının yaklaşık olarak 5 milyon kişiye uygulanacağını da belirten Bakan Koca, yerli aşı çalışmalarına da hız kesmeden devam ettiklerini söyledi.

Yerli aşı çalışmalarına ne zaman başlanacak,

Yerli aşı çalışmalarından da bahseden Koca, bu konuda 16 yerli firmanın çalıştığını, çok mesafe kat ettiklerini, yerli aşının en geç mart veya nisan aylarında uygulanabileceğini söyledi.            

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.