Yeni seneyle beraber pek çok farklı değişiklik olacak

11

Ticaretten tutun da çalışma yaşamına kadar günlük hayatı da yakından ilgilendirmekte olan pek çok yeni uygulama yarın itibariyle yürürlüğe girmiş olacak. Buna bakılırsa MTV oranlarının yanı sıra burs ile birlikte öğrenim kredisi miktarı ve trafik cezalarında değişiklikler olacak. Yeni zamlanmış olan asgari ücret ise yarın itibariyle uygulanmaya başlanacak. Zamlı bir durumdaki memur ile birlikte emekli maaşları da 4 Ocak tarihinde kesinleşmiş olacak

2021 senesi içerisinde motorlu taşıtlar vergisiyle alakalı oran da değişecek. 2021 senesi içerisinde en düşük MTV 109 Türk Lirası tutarında en yüksek durumdaki MTV de 50.107 Türk Lirası tutarında belirlenmiş oldu. 2021 senesi içerisinde emlak vergisi de %4,55 seviyesindeki artışla uygulanmış olacak.

Trafik cezalarının da %9,11 oranında artış göstermesiyle 2021 senesinde en düşük seviyedeki ceza 113 Türk Lirası tutarıyla taşıma sınırının üstünde yolcu almış olan şoförlere, en üst seviyedeki ceza da 35.699 Türk Lirası tutarında işletme şartlarına uyum sağlamadan araç muayene etmeyi üçüncü defa yineleyenlere uygulanmış olacak.

Sürücüden kaynaklanan trafik kazalarının önüne geçme amacıyla psikoteknik belgesi de bundan böyle mecburi olacak. Psikoteknik raporu yer almayan, toplu taşımanın yanı sıra ticari yük taşımacılığı yapmakta olan şoförler de araç kullanamıyor olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.