Meteoroloji’den İstanbul ili de dahil 13 il için uyarı

35

Meteorolojinin Genel Müdürlüğü, İstanbul ilinin de arasında yer aldığı 13 tane ille ilgili olarak sarı koda sahip sağanak yağış uyarısında bulunmuş durumda. Sağanak yağıştan dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli bir durumda ve tedbirli olunması da talep edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü aracılığıyla yapılmış olan en son değerlendirmelere bakılırsa ülkemizin batısında yer alan kesimlerin parçalı ve çok bulutlu bir durumda, Marmara Bölgesinin batı kesimlerinin yanı sıra Kıyı Ege Bölgesi ile birlikte Antalya ilinin çevreleri ve Burdur ilinin güneydoğu da yer alan kesimlerinin yağmur ve de sağanak bir şekilde yağışlı, öteki yerlerin de az bulutlu bir şekilde ve açık geçecek olduğu tahmin edilmekte. İç kesimler ile birlikte doğu kesimler içerisinde sis ve de pus olaylarıyla beraber buzlanmanın yanı sıra don olayı da beklenmekte. Hava sıcaklıklarının ülkenin tamamında artış göstermesi, özellikle de batı kesimler içerisinde mevsim normallerinin üstünde seyretmesi konusunda beklentiler var.

Meteoroloji ayrıca, Marmara Bölgesi ile birlikte Ege Bölgelerine de kuvvetli bir şekilde rüzgarın etkili olacağı konusunda uyarılarda bulunmuş oldu. Meteoroloji’ye ait olan MeteoUyarı sistemine bakılırsa 13 tane ille ilgili olarak sarı uyarı yayınlanmış bir durumda. Balıkesir ilinin yanı sıra Bursa ili ile birlikte Bilecik ili, Edirne ili, Çanakkale ili, İzmir ili, İstanbul ili, Kırklareli ili, Manisa ili, Kocaeli ili, Tekirdağ ili, Sakarya ili ve de Yalova iliyle alakalı yayınlanmış olan sarı uyarı üzerinde bu illerde rüzgarın çok daha etkili bir durumda bulunacağı da kaydedilmiş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.