DSÖ’nün açıklaması hayalleri yıktı

41

Pfizer şirketi ile BioNTech şirketinin üretimi olarak karşımıza çıkan koronavirüs aşısı ilk önce İngiltere’de kullanılmış durumdayken, Dünya Sağlık Örgütü’nden salgın konusunda umut ışığı olmuş bulunan aşıyla alakalı hayalleri yıkacak bir açıklama gelmiş oldu. DSÖ’nün Sözcüsü görevinde bulunan Margaret Harris, söz konusu bu aşının Covid-19’la savaşma amacıyla çok harika bir araç olduğunu fakat ‘Bağışıklık duvarı’ oluşturmasından fazlasıyla uzakta olduğunu da açıkça ifade etti.

Dünya Sağlık Örgütünün Sözcüsü görevinde bulunan Margaret Harris, koronavirüsle alakalı aşıların, salgınla savaşma amacıyla çok harika bir araç olduğunu, bunla birlikte toplum üzerinde bir ‘bağışıklık duvarı’ oluşturma yeteneğinden ise ‘fazlasıyla uzakta’ bulunduklarını açıkça ifade etti.

Sözcü görevinde bulunan Harris, Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi içerisinde gerçekleştirilmiş olan basın toplantısı esnasında, Pfizer şirketi ile birlikte BioNTech şirketinin geliştirmiş olduğu Covid-19 aşısının İngiltere içerisinde yaygın kullanımına başlanmış olmasının, bu ülke üzerinde ve Avrupa üzerinde ‘üçüncü bir dalgayı’ engellemeyi başararak başaramayacağına yönelik soruyu da yanıtlamış oldu.

Salgın esnasında ‘birinci ile birlikte ikinci dalga’ benzerindeki ifadeleri kullanmamış olduğunu ifade eden Harris, aslına bakılırsa Covid-19 salgını esnasında virüsün çok daha geniş çapta yayılmasının devamlı bir durum arz etmiş olduğuna da vurgu yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.