Meteoroloji’den yağış konusunda uyarı

21

Meteorolojinin Genel Müdürlüğü; Elazığ ilinin yanı sıra Tunceli ili ile birlikte Bingöl ili ve Kırklareli ilinde karla karışık yağmurun yanı sıra kar yağışı, Muğla iliyle beraber Antalya ilinin kıyı kesimlerinin yanı sıra Zonguldak ili ile birlikte, Düzce ili, Kayseri ili ve Niğde ilinin etrafında da sağanak yağışın etkili durumda bulunacağı açıklamasında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılmış olan açıklamaya bakılırsa, Türkiye’nin tamamında hava parçalı bulutlu ve yer yer ise çok bulutlu bir durumda bulunacak. Marmara Bölgesinin yanı sıra Doğu Akdeniz Bölgesi ile birlikte Güneydoğu Anadolu Bölgesinin batı bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesinin güneybatı kısmı, Muğla iliyle birlikte Antalya ilinin kıyı kesimlerinin yanı sıra Zonguldak ili ile birlikte Düzce ili, Kayseri ili ve Niğde ilinin çevrelerinde yağmur yağışının yanı sıra yer yer sağanak yağış ön görüsü var. Elazığ ilinin yanı sıra Tunceli ili ile birlikte Bingöl ilinin yüksek kesimleriyle beraber Kırklareli ilinin yüksek kesimlerinde yağışların karla karışık yağmurun yanı sıra kar şeklinde olacağı konusunda da tahminler var.

Rüzgarın, Marmara Bölgesinin batı kesimleri ile birlikte Ege Bölgesinin kıyı kesimlerinden kuzey taraflardan kuvvetli esmesi konusunda bir beklenti var. Sabah ile birlikte gece saatlerine doğru iç ile doğu bölgeleri içerisinde buzlanma ve de don olayı ön görülmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.