Hamsinin fiyatı yüzleri güldürüyor

16

Batı Karadeniz Bölgesi içerisinde çok bol bir miktarda avlanmış olan Karadeniz hamsisi, en lezzetli dönemlerini yaşamakta. Hamsinin kilosunun fiyatı ise tezgahlarda 15 Türk Lirası tutarından satılmakta.

Bölge üzerindeki en önemli balıkçı limanlarından bir tanesi sahip bulunan Düzce ilinde yer alan Akçakoca ilçesi içerisindeki balıkçılar, bu sene de çok bereketli bir sezon geçirmekteler. Sabahın çok erken saatleri içerisinde denize açılmış olan balıkçılar söz konusu bu limana palamutun yanı sıra çinekop ile birlikte lüfer ve de hamsiyle dönüş yapıyor. Özellikle bol bir miktarda hamsi avlamış olan balıkçılar, bu balık çeşidinin denizin soğumaya başlamasıyla beraber yağlanmakta olduğunu ve Kasım ayının sonundan itibaren Şubat ayının orta dönemlerine kadar da en lezzetli dönemine ulaşmış olduğunu ifade ediyor.

Akçakoca’daki Su Ürünleri Kooperatifinin Başkanı görevinde bulunan Mustafa Karakaş, 1 Eylül tarihi içerisinde başlamış olan sezonun geçmiş olduğumuz senelere oranla çok daha bereketli geçmekte olduğunu ifade etti. Haftanın başlangıcından itibaren hava koşullarının düzelmeye başlamasıyla Karadeniz Bölgesinin her bir tarafında hamsi avcılığının yapılmakta olduğunu dile getirmiş olan Karaka hamsi fiyatının 15 Türk Lirası tutarında olduğunu da açık bir şekilde ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.