Koronavirüs tedavisi konusunda çok yeni bir umut

12

Dünya Sağlık Örgütü tarafından koronavirüs tedavisi içerisinde kullanımı gerçekleştirilen Remdesivir adlı ilacın olumlu bir etkisinin görülmediğini açıklamasının hemen sonrasında genel bir şekilde gut tedavisi esnasında kullanılmakta olan anti-enflamatuar ilaçlarından biri olan Colchicine’in koronavirüs tedavisi konusunda kullanılacak olduğu açıklaması yapıldı. Söz konusu bu ilaç rastgele seçilmiş olan 2.500 kişinin üstünde 28 gün boyunca denenmiş olacan.

Tüm dünyayı etkisinin altına almış olan ve tam olarak 1.430.000 taneden çok kişinin yaşamını yitirmiş olduğu koronavirüsün sona erebilmesi amacıyla bilim insanları var güçleriyle çalışmaya devam ediyor. Aşılarla alakalı çalışmalar tam gaz devam ederken bilim insanları aynı zaman içerisinde ilaçlarla birlikte de hastaların Kovid-19 virüsüyle mücadele edebilmesine yardımcı olmaya gayret ediyor. Koronavirüs başlamış olduğu günden bu yana pek çok ilaçla beraber tedavi yöntemi denenmekteyken RECOVERY ismi verilmiş olan ve ”rastgele kişiler için kontrollü bir şekilde deneme’ sistemi ile beraber Kovid-19 nedeniyle hastanede bulunan kişilere ilaç denemeleri yapılmakta.

Bugün yapılmış olan açıklama üzerinde, genel bir şekilde gut tedavisi için kullanılmakta olan anti-enflamatuar ilaçlarından Colchicine’in RECOVERY sistemi ile birlikte Kovid-19 hastalarının üstünde denenecek olduğu açıklaması yapıldı. Rastgele bir şekilde seçilmiş olacak 2.500 kişinin üzerinde deneneceği açıklanan ilacın, 28 gün süresince denenmesi konusunda beklenti var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.