Bodrum ilçesinde yazdan kalma bir gün yaşandı

14

Ülkemizin yüksek kesimleri içerisinde kar yağışının yanı sıra soğuk havalar etkili olmaktayken, Ege Bölgesinin incisi Bodrum ilçesi içerisinde de yazdan kalma günler yaşanmaya devam ediliyor. Sıcak havalar tam olarak 25 derecelere kadar çıktığı için, restoran ve kafeler içerisinde oturamamakta olan vatandaşlar sahilde keyif yaparak denize girip serinlediler.

Kara kış mevsimi kapıya dayanmışken ve ülkemizin pek çok farklı şehrinde kış mevsimi yavaş yavaş etkisini göstermekteyken turizmin göz bebeği olarak öne çıkan Bodrum ilçesinde de halen denize girmekte olan vatandaşlar sıcak havaların tadını çıkarmaya devam ediyor. Paşatarlası’nın yanı sıra Bitez ile birlikte Kumbahçe ve Gümbet sahillerine vatandaşlar adeta akın etmeye başlamış durumda. Ülkemizin yüksek kesimleri içerisinde kar, sıfır noktalarında da yaz yaşanmakta.

Koronavirüsle (Kovid-19) alakalı salgına karşı alınmış olan önlemlerin dahilinde kapatılma kararı verilen restoranlar ile birlikte kafelerde oturamamakta olan vatandaşlar kendi sandalyelerini getirip sahil kenar kısımlarında oturmayı tercih etmekteler. Sosyal mesafeyle alakalı kurallara uygun bir biçimde sahilde oturmakta bulunan vatandaşlar termoslarda çaylarının yanı sıra yiyeceklerini de getirip sahilin keyfini çıkartmakta. Vatandaşlardan bazıları da sıcak havadan bunalıp denize girme konusunda tercihte bulunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.