Sert tedbirlerin gelebileceğini ifade etti

52

Sağlık Bakanı görevinde bulunan Fahrettin Koca, artış gösteren vakalardan sonra hafta sonuyla ilgili olarak uygulanmakta olan sokağa çıkma kısıtlaması konusunda gerektiği zaman daha fazla genişletilebileceği konusunda bir uyarıda bulundu. Ayrıca Bilim Kurulu Toplantısı esnasında da değerlendirilme yapılacağı konusunda bir bilgi aktardı.

Bilim Kurulu, son haftalar içerisinde artış gösteren koronavirüsle alakalı vaka sayılarını değerlendirme amacıyla Sağlık Bakanı görevinde bulunan Fahrettin Koca’nın başkanlığıyla toplanmış oldu. Kritik durumda bulunan toplantının hemen sonrasında basın mensuplarına açıklamalar gerçekleştiren Bakan görevinde bulunan Koca, geçmiş olduğumuz hafta sonundan itibaren uygulanmaya başlamış olan kısıtlamalarla alakalı bir şekilde sonucun ortalama iki hafta içinde değerlendirilebileceğine değimdi. Şu anda değerlendirme için erken olduğunu ifade eden Koca, gelecek hafta içerisinde söz konusu bu kısıtlamaların pandeminin seyrini nasıl etkilediğinin görüşmüş olacağını ve ona bakarakta ek tedbir alınıp alınmamasının gerekli olduğunun öneri şeklinde sunulacağı bilgisini aktardı.

Sokağa çıkmayla alakalı kısıtlamanın gerek görüldüğü taktirde daha da genişletilebilecek olduğuna da değinmiş olan Koca önümüzdeki hafta içerisinde Bilim Kurulu toplantısı esnasında bunla ilgili de değerlendirme yapılacağı konusunda açıklamada bulunu. 10 günlük zamna diliminde sonuçların görülerek gerekli tedbirlerle ilgili açıklama yapılacağı bilgisine de yer verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.