Doğu illeri kara teslim oldu

30

Ardahan – Şavşat karayolunda yer alan Sahara geçici üzerinde etkili olmaya başlayan çok yoğun bir durumdaki kar yağışı trafik içerisinde de bazı zamanlarda çok fazla aksamalara sebep olmakta.

Ülkemizde yer alan en önemli geçitlerinden biri olarak öne çıkan, Ardahan ili ila Artvin ilinin bağlantı yolu olarak bilinirliği bulunan ve tam tamına 2640 rakımda yer alan Sahara Geçidi üzerinde etkili olmaya başlayan kar yağışına hazırlıksız bir şekilde yakalanmış olan şoförler, yollar üzerinde mahsur kalmış oldu.

Ani bir şekilde başlamış olan kar yağışından dolayı pek çok zaman aksamaların yaşanmakta olduğu söz konusu bölge üzerinde, Karayollarına bağlı bulunan 183. Şube şefliğinde görevli olan ekipler, zinciri bulunmayan arabaların geçiş yapmasına da hiç bir şekilde izin vermedi.

Karayollarında görevli olan ekiplerin de karla mücadele çalışmaları yapmaya başladığı söz konusu yol üzerinde, ilerleme konusunda güçlük çekmekte bulunan şoförler birbirlerinin aranalarını iterek ilerlemeyi başarabildi. Ekipler ise şoförleri arabalarına zincir takmalarının yanı sıra yanlarında çekme halatı olması hususunda uyarıda bulunmuş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.