Sivas ilinde her yer buz tutmuş durumda

22

Sivas ili içerisinde sabah saatlerine doğru termometreler eksi üç dereceyi göstermekteyken arabaların camları da adeta buz tutmuş oldu. Araç sahibi olanlar arabalarında yer alan buzları zar zor temizlemiş durumdayken, çok yoğun sisten dolayı da trafikte fazlasıyla zor anlar yaşamış oldu.

Çok soğuk iklimiyle bilinirliği bulunan Sivas ili içerisinde kara kış yaşanmaya başlamış durumda. Havanın adeta buz kesmiş olduğu kent, adeta soğuğa da teslim olmuş vaziyette. Sabah saatlerine doğru kent merkezi içerisinde termometreler sıfırın altında üç dereceyi göstermeye başladı. İşe gitme amacıyla arabasının yanına gitmiş olan tüm sürücüler de otomobillerin camlarının buz tutmuş olduğunu gördüklerinde çok büyük bir şaşkınlık yaşadılar. Çimlerin dahi buz tutmuş olduğu kent içerisinde kullanılmamakta olan kredi kartı benzerindeki malzemelerle sürücüler araçlarının camlarını temizlemiş oldu.

Diğer taraftan kent merkezi içerisinde sis meydana geldi. Görüşle ilgili mesafe yer yer yirmi metreye kadar düşüş gösterdi. Sürücüler ise trafik içerisinde çok daha dikkatli seyretmek mecburiyetinde kaldı. Vatandaşlar da havanın fazlasıyla soğumuş olduğunu açık bir şekilde dile getirmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.