Kuşadası körfezindeki deprem korku ve panik yarattı

18

AFAD, Kuşadası Körfezi içerisinde 4.8 büyüklüğüne sahip bir deprem meydana gelmiş olduğu konusunda bir duyuru yaptı. Deprem; Ege Bölgesi içerisinde yer alan illerin yanında Marmara Bölgesi içerisinde de hissedilmiş oldu.

30 Ekim tarihi içerisinde İzmir ilinde meydana gelen 6.6′ büyüklüğündeki deprem esnasında 115 tane vatandaşımızı yitirmişken, yüzlerce sayıdaki vatandaşımız da yaralanmıştı. İzmir iki, daha halen söz konusu bu depremin yaralarını sarmayı başaramadan çok daha yeni bir korku yaşamış oldu.

AFAD, saatler 09:49’u gösterirken Kuşadası Körfezi merkez olarak gerçekleşen 4.8 büyüklüğünde bir depremin yaşanmış olduğu açıklamasında bulundu. İzmir ilinde yer alan Menderes ilçesine tam olarak on sekiz kilometrelik uzaklıkta meydana gelmiş olan söz konusu depremin yedi kilometre de derinlikte gerçekleştiği ifade edildi. Söz konusu bu depremin Ege Bölgesi’nde yer alan pek çok ilde ve ayrıca Marmara Bölgesi içerisinde de hissedilmiş olduğu ifade edildi.

AFAD da yapmış olduğu özel bir açıklama içerisinde herhangi bir olumsuzluğun meydana gelmediğini bildirerek Aydın e İzmir için geçmiş olsun paylaşımında bulunu. Kuşadası Körfezi içerisinde gerçekleşen depremden sonra, an itibarıyla, olumsuz yönde bir ihbarın bulunmamakta olduğu bilgisini de aktardı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.