Ankara ilinde mesai saatlerinde değişiklik

32

Ankara Valiliği, koronavirüsle alakalı tedbirlerin dahilinde, Organize Sanayi Bölgeleri’nin yanı sıra Küçük Sanayi Siteleri ile birlikte Sanayi Kuruluşlarına özel olarak 16 Kasım tarihi itibariyle geçerli olmak üzre mesai saatlerinin 07:00 ila 16:00 saatleri arasında düzenlenmesi konusunda karar verildiği açıklamasında bulundu.

Ankara ili içerisinde koronavirüsle alakalı salgın önlemlerinin dahilinde mesai saatleri konusunda çok daha yeni bir düzenlemeye gidilmiş oldu. Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yapmış olduğu açıklama içerisinde Organize Sanayi Bölgeleri’nin yanı sıra Küçük Sanayi Siteleri ile birlikte Sanayi Kuruluşlarına 16.11.2020 tarihi itibariyle geçerli olmak üzre Mesai saatlerinin 07:00 ila 16:00 saatleri arsında düzenlenmesi konusunda, vardiyalarla alakalı saatlerinde de buna göre düzenlenmesi konusunda karar verilmiş olduğu açıklamasını yaptı.

Ankara ili içerisinde daha öncesinde sağlık personeliyle güvenlik personelleri hariç, 30.08.2020 tarihi itibariyle hamile ve de kronik hastalığı bulunan kişilerin idari bir şekilde izinli sayılmaları ve 10 yaşın yanı sıra daha ufak yaşta çocukları bulunan kadın personellerin ise ikinci bir emre kadar evden çalışmaya devam etmeleri uygun görülmüş idi.

Öte yandan 11.09.2020 tarihi içerisinde ilde kamu kurumlarının çalışma saatleri konusunda da değişiklikler yapılmış olup kurumların çalışma saatlerinde çok önemli değişiklikler yapılmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.