Çin’den yasaklama kararı

17

Çin, dünyanın tamamında vakalarla alakalı sayıların yeniden artışa geçmesinin hemen sonrasında, Fransa’nın yanı sıra Rusya ile birlikte İngiltere, İtalya, Filipinler, Belçika, Bangladeş ve Hindistan’dan, Çin vatandaşları hariç olarak girişleri geçici bir şekilde durdurduğu konusunda açıklamada bulundu.

Çin, dünyanın tamamında yeni tip koronavirüsle alakalı vakaların yeniden artışa geçmeye başlamasının hemen sonrasında sekiz tane ülkeden vatandaşların ülkeye giriş işlemlerini geçici bir şekilde yasaklamış durumda.
Çin’in, Fransa’nın yanı sıra Rusya ile birlikte İngiltere, İtalya, Filipinler, Belçika, Bangladeş ve Hindistan ilinde yer alan misyonları, bu söz konusu ülkeler üzerinden Çin vatandaşları hariç olarak girişlerin geçici bir şekilde durdurulmuş olduğu konusunda açıklamalar yaptı. Çin, giriş konusundaki yasakla beraber yurt dışından yeni enfeksiyon taşınmasını önlemeyi amaç edindiği de belirtilmekte. Girişle alakalı yasağım Çin içerisinde oturum izninin yanı sıra vizesi bulunanları da kapsamakta bulunduğu fakat söz konusu bu ülkelerin Çin’nde yer alan diplomatlarının kapsam dışında tutulmakta olduğu bilgisi de paylaşılmış durumda.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu tarafından yapılmış olan açıklamaya bakılır ise, Çin ana karası içerisinde geçmiş olduğumuz 24 saatlik zaman diliminde, 30 tanesi yurt dışı kaynaklı olmak üzere 36 tane yeni Covid-19 vakası tespit edilmiş bir durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.