Asprin konusunda bir çalışma başlatılmış durumda

19

Dünyanın genelinde 50 milyon taneye yakın insanı etkilemiş olan koronavirüste ölüm konusundaki riskini %50 seviyelerinde azaltmış olduğu ifade edilen Aspirin ile alakalı umutlu bir açıklama da İngiltere’den gelmiş oldu. Bilim adamları Aspirin’in koronavirüsle ilgili tedavi konusunda iyi gelme ihtimalinin bulunduğunu ve bunun kapsamında deneme çalışmalarının başlamış olduğu duyurusunda da bulundu.

Çin içerisinde ortaya çıkmış olan koronavirüsü ortadan kaldırabilmek amacıyla pek çok ülke içerisinde ilaçla birlikte aşı çalışmaları aralıksız bir şekilde sürerken İngiliz bilim adamları uluslararası kamuoyunu şaşkına çevirmekte olan bir açıklamada bulundu. Dünya üzerindeki ileri gelen bilim insanlarından meydana gelen bir girişim koronavirüsün potansiyel çözümü şeklinde gündelik yaşamda kamuoyunun yakınen bilmekte olduğu Aspirin adna sahip ilacın etkili durumda bulunabileceğini söylemiş oldu.

Bilim adamları kanı sulandırmakta olan ve ağırlıklı bir şekilde baş ağrısının yanı sıra halsizliğe karşı tercih edilerek kullanılan Aspirinin pıhtılaşmayı engellemekte bulunan özelliğinin virüsün hastalığına yakalanmış olanları iyileştirebileceğini de iddia etti. Araştırmayı yürütmüş olan bilim adamlarından Peter Horby; ‘Aspirinin etkili bir durumda bulunacağına yönelik kesin bir yaklaşım da olanaklı. Üstüne üstlük Aspirin güvenli bir durumda çok pahalı değil ve bir de yaygın’ şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.