Koronavirüsle ilgili yeni bir belirti daha çıktı

19

İngiliz Dermatologlar Derneği’nin yapmış olduğu özel araştırma, koronavirüsün az bilinirliği bulunan bir semptomunu ortaya çıkartmış oldu. Araştırma sonrasında ise uzmanlar, kabuklanmış bir durumda ve kuru dudakların yanı sıra bu yönde yer alacak hissin bir koronavirüs belirtisi olarak öne çıkabileceği konusunda açıklamada bulundu.

CHIP içerisinde yer almış olan bir habere bakılırsa, bütün dünyayı etkisinin altına almış bulunan koronavirüs salgını esnasında virüsün çok daha yeni bir semptomu ortaya çıkmış oldu. Araştırmayla alakalı sonuca bakılırsa, virüsü taşımakta bulunan kişilerin ateşin yanı sıra öksürük benzerindeki semptomlara ilave bir şekilde dudaklar üzerinde kabuklanmanın yanı sıra kuruluk benzerindeki etkiler de görülebilmekte.

İngiliz Dermatologlar Derneği yapmış olduğu araştırma sonuçlarıyla alakalı olarak, ‘Kovid-19 salgınının esnasında, sağlık kurumları aracılığıyla listelenmiş olan ana ateş ile birlikte öksürük semptomlarına ilave bir şekilde, virüsü bulunan kişilerin ciltleri üzerinde de semptomlar geliştirebilecek olduğu açık bir şekilde ortaya çıktı’ ifadelerine yer verdi.

Bu söz konusu semptom Hastalık Kontrol ile Önleme Merkezleri (CDC) web sayfası üzerinde resmi bir semptom şeklinde listelenmemiş durumda olsa bile, Çin ile birlikte Avrupa’dan gelmiş olan bazı raporlar , koronavirüsle alakalı raporların %20’lik kısmına kadarının cildinin de etkilenebilecek olduğunu göstermiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.