Benzin ve Motorin için yine bir zam geldi

13

Bu gece yarısı itibariyle geçerli olacağı açıklanan benzin için 17 kuruş tutarında ve motorin için de 16 kuruş tutarında bir zam yapıldığı belirtildi. Bahsi geçen bu büyük fiyat değişikliği pompaya d a yansımış olacak.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonlarının İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılmış olan özel bir açıklamaya bakılırsa; benzin için 17 kuruş tutarında, motorin için de 16 kuruş tutarında bir zam gelmiş durumda. Bu gece yarısı itibariyle geçerli durumda bulunacak söz konusu fiyat artışı, pompaya da yansımış olacak.

Zammın hemen sonrasında ise İstanbul ili içerisinde 6,55 Türk Lirası tutarında satışı gerçekleştirilmekte bulunan benzinin litresinin fiyatı 6,72 Türk Lirası tutarına çıkmış olacak. Benzinin litresinin fiyatı İzmir ili ile birlikte Ankara ili içerisinde 6,64 Türk Lirası tutarından 6,81 Türk Lirası tutarına yükselmiş olacak.

Motorinin litre fiyatı da İstanbul ili içerisinde 6,05 Türk Lirası tutarından 6,21 Türk Lirası tutarına, İzmir ili içerisinde 6,13 Türk Lirası tutarından 6,29 Türk Lirası tutarına, Ankara ili içerisinde de 6,11 Türk Lirası tutarından 6,27 Türk Lirası tutarına çıkmış olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.