Yolcu otobüsü ile tır çarpıştı!

12

Siirt – Bitlis karayolu üzerinde bir tane yolcu otobüsüyle kum yükü bulunan bir tırın çarpışması sonrasında gerçekleşen trafik kazası esnasında dört kişi yaşamını yitirmiş durumdayken, 14 kişinin de yaralandığı bilgisine ulaşıldı.

Siirt ilinde yer alan Baykan ilçesi üzerindeki Bitlis karayolu içerisinde gerçekleşen söz konusu bu kaza esnasında, bir tane yolcu otobüsüyle kum yükü bulunan tır çarpışmış durumda. Söz konusu bu kaza esnasında dört kişinin yaşamını yitirmiş olduğu ve ayrıca 14 kişinin de yaralandığı açıklandı. Kazayı görmüş olanların ihbarda bulunmasının hemen sonrasında olayın gerçekleştiği yere jandarma ekiplerinin yanı sıra sağlık ekipleri ile birlikte AFAD ve UMKE ekipleri de sevk edilmiş oldu. Gerçekleşen kaza esnasında, aracın iç kısmında sıkışıp kalmış olan yolcular UMKE ekiplerinin yanı sıra AFAD ekipleri ve İtfaiye ekiplerinin yapmış olduğu ortak çalışmalar sonrasında araçtan çıkartılmış oldu. Yaralı durumdaki yolcular olayın gerçekleştiği yerde gerçekleştirilen ilk müdahalenin hemen sonrasında olayın gerçekleştiği yerde bulunan ambulanslar ile Siirt ilindeki ve Bitlis ilindeki hastanelere hızlı bir şekilde götürülüp tedavi altına alınmış oldu.

Söz konusu bu kaza esnasında yaşamını yitirmiş olan dört kişi, otopsi işlemlerinin yapılması amacıyla morga götürülürken, kazayla alakalı olarak çok geniş çaplı bir incelemenin başlatıldığı açıklaması yapıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.