Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan deprem bölgesinde!

19

İzmir ilinde yer alan deprem bölgesine gidip 112 Koordinasyon merkezi içerisinde bilgi almış bulunan Cumhurbaşkanı görevindeki Erdoğan, çeşitli açıklamalar gerçekleştirdi. Deprem bölgesi için şu zamana dek 24 milyon Türk Lirası tutarında bir ödenek yollandığını, ihtiyaca bakarak bunun devam edecek olduğunu da ifade eden Erdoğan, evi zarar görmüş olanlara kira yardımı yapılacak olduğunu da ifade etmiş durumda.

Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan İzmir ili içerisinde gerçekleşen ve dünyanın gündemine oturmuş bulunan depremin hemen sonrasında bölgeye gitti. İzmir ilinde deprem bölgeleri içerisinde çeşitli incelemelerde bulunmuş olan Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan açıklamalar gerçekleştirdi.

Şu andan itibaren deprem esnasında 37 vatandaşın yaşamını yitirmiş olduğunu, 885 kişinin ise yaralanmış olduğunu ifade eden Erdoğan açıklamasının devamında enkazdan kurtarılmış olan vatandaşların sayısının 103 olduğunu da açıkladı. Erdoğan aynı zamanda, deprem bölgesi içerisinde 35 tane mobil baz istasyonunun sevk edilmiş olduğunu ve 25 tanesinin kurulduğunu da açık bir şekilde ifade edip bunun kapsamında bir sıkıntı bulunmadığını da söyledi.

Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan, deprem bölgesi için şu zamana dek 24 milyon Türk Lirası tutarında ödenek gönderilmiş olduğunu, ihtiyaca bakılarak bunun devam edecek olduğunu da yineledi. Erdoğan, deprem esnasında evi zarar görmüş olanlara kira yardımı gerçekleştirileceğini de ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.