İzmir depreminde bilanço ağırlaşmakta

19

AFAD, merkez üssü Ege Denizi’nde yer alan İzmir ilinin Seferihisar ilçesinin açıklarında 6,6 büyüklüğüne sahip bir deprem gerçekleştiği açıklamasında bulundu. 15 saniye devam eden söz konusu bu deprem esnasında şu zamana dek 12 kişi yaşamını yitirmişken, 607 kişinin yaralandığı açıklandı. 17 tane binanın enkazında arama ve kurtarma çalışmaları ise devam ediyor.

İzmir ili içerisinde gerçekleşmiş olan deprem, Seferihisar ilçesinin yanı sıra İzmir kent merkezinin yanı sıra çevre ilçeler içerisinde yoğun bir şekilde hissedildi. İzmir ili içerisinde binalardan bazılarının yıkılmış olduğu, çok fazla sayıda binada da hasar meydana geldiği ifade edildi. Söz konusu bu deprem İzmir ilinin yanında Muğla ili ile birlikte Aydın ili, Denizli ili, Manisa ili, Bursa ili, Çanakkale ili, Uşak ili, İstanbul ili, Bursa ili, Kütahya ili, Tekirdağ ili, Yalova ili ve Edirne ili içerisinde de hissedilmiş oldu. AFAD söz konusu bu depremin büyüklüğünü 6.6 şiddetinde açıklamış durumdayken, Boğaziçi Üniversitesinin Kandilli Rasathanesi ile Deprem Araştırma Enstitüsü de 6.8 büyüklüğünde açıklamış durumda.

AFAD, İzmir ili içerisinde gerçekleşmiş olan 6,6 büyüklüğüne sahip deprem esnasında 12 kişinin yaşamını yitirmiş olduğunu, 607 kişinin ise yaralanmış olduğunu açıklamış durumda.Sağlık Afet Koordinasyon Merkezi içerisinden alınmış olan ilk bilgilere bakılır ise, 1 tanesi boğularak olmak üzre, altı tane vatandaşın yaşamını yitirmiş oldu, 607 tane vatandaşın yaralanmış olduğu duyurulmuş olan açıklama içerisinde, İzmir ilinde yıkılmış olan ve hasar gören 17 tane bina üzerinde arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiği de açıklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.