Altın yeni bir rekor kırmış durumda

12

Altının gramının satış fiyatı psikolojik sınır olarak öne çıkan 500 Türk Lirası tutarını aşıp 502 Türk Lirası tutarıyla bütün zamanların en yüksek seviyelerinden işlem görmekte.

Ardımızda bırakmış olduğumuz haftayı 487 Türk Lirası tutarından tamamlamış olan altının gram satış fiyatı, dolar kurunda yer alan yükselişe paralel bir şekilde değer kazanmayı sürdürüyor. Geçmiş olduğumuz gün 496,5 Türk Lirası tutarıyla rekor kırmış olan altın, bugün içerisinde de rekor tazelemiş oldu. Psikolojik sınır olarak öne çıkan 500 Türk Lirası tutarını geçen gram altın saatler 18:15’ten itibaren 502 Türk Lirası tutarıyla bütün zamanların en yüksek seviyesinden işlem görmekte.

Aynı dakikalar içerisinde çeyrek altın 824 türk Lirası tutarından, cumhuriyet altını da 3.357 Türk Lirası tutarından satılmakta. Altının ons fiyatı da 1.907 dolar tutarından işlem görmekte. Analistler ise, yeni tipte yer alan koronavirüs (Kovid-19) vakaları içerisindeki yükselişin altının ons fiyatını desteklemekte bulunduğunu ifade etti. Analistler, teknik bir yönden altının ons fiyatı konusunda 1.880 dolar tutarının destek, 1.920 dolar tutarının direnç bir şekilde öne çıkmakta olduğunu ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.