3 bölge için sis konusunda uyarı yapıldı

16

Meteoroloji’ye bakılır ise yurdun tamamının parçalı ve az bulutlu bir şekilde, Marmara Bölgesinde Edirne ilinin yanı sıra Kırklareli ili ile birlikte Tekirdağ ili ve Çanakkale ili etraflarının yerel olmak üzre sağanak yağışın yanı sıra gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek olduğu tahmin edilmekte. Sabah saatlerine doğru Marmara Bölgesinin yanı sıra Kuzey Ege Bölgesi ile birlikte Batı Karadeniz Bölgesi üzerinde yer yer pusla beraber sis beklenmekte.

Hava sıcaklığı konusunda çok önemli bir değişiklik gerçekleşmeyeceği, yurdun tamamında mevsim normallerinin üstünde seyredecek olduğu tahmin edilmekte. Rüzgarın genel olarak güney ile birlikte doğu taraflardan hafif, bazen orta kuvvette esmesi konusunda bir beklenti var.

Marmara Bölgesi: Parçalı bir durumda ve az bulutlu, zaman içinde batısının fazla bulutlu, gece saatlerinin sonrasında Edirne ilinin yanı sıra Kırklareli ili ile birlikte Tekirdağ ili ve Çanakkale ili etrafının yerel olmak üzre sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek olduğu konusunda tahminler var. Sabah saatlerine doğru da yer yer pusla beraber sis beklentisi var.

Ege Bölgesi: Parçalı bir durumda ve az bulutlu geçecek olduğu tahmin edilmekte. Sabah saatlerine doğru kuzey kesimler içerisinde yer yer pusla beraber sis beklentisi var.

Akdeniz Bölgesi: Parçalı bir durumda ve az bulutlu geçecek olduğu tahminleri var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.