İstanbul’daki kalabalık tedirgin etti

28

Taksim’de yer alan ünlü İstiklal Caddesi koronavirüs riskine karşın adeta insan seli olmuş durumda. Caddenin uzunluğu boyunca yan yana yürümekte olan kalabalığın arasında maske takmamış olanlar da dikkatleri çekiyor. Ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde Bakan görevinde bulunan Koca, son zamanlarda İstanbul ilindeki koronavirüs vaka sayılarının %50 seviyelerinde artış gösterdiği açıklamasında bulunmuştu.

İstanbul ilinin sembol yerlerinden bir tanesi olarak öne çıkan Taksim Meydanı, koronavirüsten önceki günlerini hiç bir şekilde aratmadı. Meydan’ın yanı sıra İstiklal Caddesi, yağışlı bir durumdaki hemen sonrasında çok fazla sayıda vatandaşın akınına uğramaya başladı. Koronavirüsle alakalı vakalardaki artışa, sık bir şekilde gerçekleştirilen kalabalık yerlerden uzak durulması konusundaki uyarılar olmasına karşın cadde boyunca nerdeyse mesafesiz bir durumda bulunan kalabalık dikkatleri çekmiş oldu. Pek çok vatandaşın da maske takmamış oldukları görüldü.

İstanbul ili içerisinde sabah saatlerine doğru etkili olmaya başlayan sağanak yağışın hemen sonrasında Taksim ile birlikte İstiklal Caddesi deyim yerindeyse dolup taştı. Cadde ile birlikte sokaklar içerisinde hiç bir ekilde sosyal mesafe kalmadı, objektiflere ise çok fazla sayıda vatandaş da takılmış oldu. Meydanla birlikte cadde yağışlı havanın hemen sonrasında çok fazla sayıda vatandaşın akınına uğramaya başladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.